YHTEYSTIEDOT

Oulun Suomalaisen Yhteiskoulun lukio
Maunonkatu 1
90100 Oulu

HENKILÖKUNTA

Rehtori Riitta-Mari Punkki-Heikkinen 044 703 9281, riitta-mari.punkki-heikkinen(a)ouka.fi
Apulaisrehtori Timo Koivunen 046 920 9986, timo.koivunen(a)eduouka.fi
Koulusihteeri Birgitta Anttila 044 703 9280, birgitta.anttila(a)ouka.fi
Koulusihteeri Saija Tuovinen (ma-ti) 044 703 9943, saija.tuovinen(a)ouka.fi
Virastomestari Antti Pihkala 044 703 9856
Kiinteistönhoitaja Ilpo Laurila 050 415 7700
IT-tukihenkilö Kari Keimiöniemi 044 434 1671

Kanslian aukioloajat:
ma-pe klo 9.00-11.00 ja klo 13.00-15.00

Opinto-ohjaaja Ari Forstén 044-703 9276, ari.forsten(a)eduouka.fi
Opinto-ohjaaja Krista Kautto 044-703 9288, krista.kautto(a)eduouka.fi
Opinto-ohjaaja Mervi Kela 044-703 9289, mervi.kela(a)eduouka.fi

Koulun ruokala 040-146 5019 (suomalaisenyhteisk.lukio(a)amica.fi)
Terveydenhoitaja Johanna Linna 044-703 4616
Erityisopettaja Marjo Mattila 044-703 9699
Lukiokuraattori Hanna Kuuluvainen 040 610 6344
Lukiopsykologi Minna Kovala-Viita040-632 6096
Seurakunnan nuorisotyöntekijä Mono Kuoppala 040 574 7124

OPETTAJAT

Ala-Opas Tiina, kuvataide, media
Alexaki Maria, espanja
Annunen Sari,  uskonto, psykologia, filosofia
Diaz Castro Juan Miguel, historia
Forstén Ari, historia, yhteiskuntaoppi, opinto-ohjaus
Heikkilä Hanna, ruotsi
Helistén-Mikkola Soile, liikunta
Hollsten Nina, englanti
Hurskainen Aleksi, filosofia
Huuki Jarmo, matematiikka, fysiikka
Hälinen Mervi, englanti, venäjä, ESL
Karjala Matti, englanti
Kautto Krista, psykologia, opinto-ohjaus
Kela Mervi, opinto-ohjaus
Keski-Filppula Jukka, filosofia, elämänkatsomustieto
Kesälahti Pekka, matematiikka, fysiikka, kemia
Kiuru Leena, ruotsi
Koivunen Timo, maantiede, biologia, apulaisrehtori
Koldits Anna-Leena, musiikki
Korpierkki Minna, äidinkieli ja kirjallisuus, media
Laakko Eveliina, Espanja
Laakkonen Maria, kuvataide, äidinkieli ja kirjallisuus
Liuski Heli, matematiikka
Luukkonen Kaarina, matematiikka
Loukkola Timo, liikunta, terveystieto (Liikuntakurssit)
Lähteenkorva Silja, äidinkieli ja kirjallisuus
Mattila Marjo, erityisopettaja
Moran Matthew, englanti, ESL
Multasuo Mikael, englanti, ruotsi
Mällinen Päivi, äidinkieli ja kirjallisuus
Oikarinen Iiro, historia, yhteiskuntaoppi
Partanen Eveliina, espanja, englanti
Perttunen Vesa, matematiikka, tietotekniikka, media
Pilto Tiina, saksa, ruotsi
Punkki-Heikkinen, Riitta-Mari, rehtori
Pylkkö Maarit, matematiikka, kemia
Risto Päivinen, ortodoksinen uskonto
Ruohomäki Ilona, draama, äidinkieli ja kirjallisuus
Tauriainen Tommi, matematiikka, tietotekniikka
Tuomivaara Sirpa, historia, yhteiskuntaoppi
Utterström Kirsti, ranska
Vallineva Sari, matematiikka, kemia
Vanharanta Joel, englanti, ESL
Vesimäki Timo, biologia, maantiede
Väisänen Tarja, liikunta, terveystieto
Väänänen Janna, psykologia 

Opettajien sähköpostit ovat etunimi.sukunimi(a)eduouka.fi.